Највећи повратак у историји Националне фудбалске лиге подстакнут је талентом, храброшћу и можда мало среће.

Ако се довољно дуго бавите спортом, наћи ћете се иза на семафору
негде успут.

Понекад се можда и затекнете.

То је ситуација у којој су се нашли Нев Енгланд Патриотс током Супер Бовл ЛИ у фебруару. Ништа није ишло како треба. Њихов прекршај - који је био тако велик током регуларне сезоне - био је страшан. Њихова одбрана - која је у регуларном делу дала најмање бодова у лиги - није могла да заустави Соколове.

Као и сви шампиони, Патриотси се нису предали. Резултат је био највећи повратак у историји Супер Бовла.

Нова Енглеска постала је седма екипа у историји НФЛ-а која је освојила утакмицу након што је заостала за 25 или више поена. Ево погледа свих седам фантастичних завршних обрада.

1. Супер Бовл Стуннер

Дурон Хармон и одбрана Патриотса појачали су се у четвртој четвртини Супер Бовла ЛИ. (Боб Доннан / УСА Тодаи Спортс)

СЦОРЕ:Нев Енгланд Патриотс 34, Атланта Фалцонс 28

ДАТУМ:5. фебруара 2017; Супер Бовл ЛИ

НАЈВЕЋИ ДЕФИЦИТ:25 поена

КАКО СЕ ТО ДЕСИЛО:Атланта је водила са 28-3 након што је бек Матт Риан убацио додавање од 6 јарди за повратак Тевину Цолеману са 6:29 у трећој четвртини. Изгледало је као да су Соколови били на путу да победе у експлозији. Соколови су и даље побеђивали са 28-12 са преосталих 8:31 у игри када су вратили лопту у Нову Енглеску и све се променило. Делимично захваљујући чудесном улову широког примача Јулиана Еделмана, Патриотси су у последњих шест минута регулације изједначили утакмицу са два тоуцхдовна и две успешне претворбе за два поена. Нова Енглеска је победила у продужетку у серији Јамес Вхите Вхите.

КУОТАБЛЕ:„Сви су говорили:„ Потребна нам је само једна игра да запалимо читав овај тим. “Једноставно смо се окренули једни другима. Ни у једном тренутку нико никога није кривио или је било коме глава пала. Било је то, дословно, сви су се тукли и брусили. “
- Безбедност Нев Енгланд Патриотса Дурон Хармон

2. Повратак

Андре Реед вуче у једном од своја три додира против Хоустона у игри која је сада позната једноставно као „Повратак“. (Јохн Биевер / Спортс Иллустратед / Гетти Имагес)

СЦОРЕ:Буффало Биллс 41, Хоустон Оилерс 38

ДАТУМ:3. јануара 1993; АФЦ утакмица првог кола плеј-офа

НАЈВЕЋИ ДЕФИЦИТ:32 поена

КАКО СЕ ТО ДЕСИЛО:Хоустон је водио ову утакмицу са 35-3 почетком треће четвртине. Тридесет пет до три! Тада се нападач Буффала Франк Реицх загрејао, водећи највећи повратак у историји НФЛ-а бацањем за четири тоуцхдовна у другом полувремену. Билси су на крају победили на голу на терену у продужетку. Оно што ову игру чини невероватнијом је то што је Рајх био резервни бек Буффала. Играо је само зато што је стартер Јим Келли повредио колено недељу дана раније. Али оно што ову игру чини још невероватнијом јесте то што је Рајх такође водио највећи повратак у историји колеџ фудбала. Када је био резервни играч на Универзитету Мариланд, Реицх је сишао са клупе са својим тимом пораженим од Университи оф Миами 31-0. Али Мариланд и Реицх су се окупили да би добили утакмицу 42-40.

КУОТАБЛЕ:Буффало-ов трећежични КБ, Гале Гилберт, на полувремену је одржао Рајху кратак говор. „Седео сам у свом ормарићу, а Гале је рекао:„ Знам да сте били део оваквог повратка на факултету, па знате да се то може учинити. “
- Богат

3. Срећа би је имала

Мало среће може далеко да напредује, пошто је Ендру помогао свом тиму да победи и руком и ногама. (Андрев Вебер / УСА Тодаи Спортс)

СЦОРЕ:Индианаполис Цолтс 45, Кансас Цити Цхиефс 44

ДАТУМ:4. јануара 2014; АФЦ игра са дивљим картама

НАЈВЕЋИ ДЕФИЦИТ:28 поена

КАКО СЕ ТО ДЕСИЛО:Ствари нису изгледале добро за Цолтс-ове када су у трећој четвртини заостали за КЦ 38-10. Млади квотербек Андрев Луцк никада није победио у плеј-офу, а у овој није играо баш најбоље. Али срећа је дефинитивно била на страни Цолтс-а када је трчао уназад, Доналд Бровн је бацио лопту близу крајње зоне само да би се она одбила од кациге играча и право у загрљај Луцк-а, који је орао напред за кратак тркачки удар. Срећа је у другом полувремену бацила три додавања ТД-а, укључујући 64 метра према примачу Т.И. Хилтон је имао мање од пет минута до краја, што је на крају и постало игра
победник.

КУОТАБЛЕ:„Он (Срећа) нам је стално говорио, чак и са 38-10,„ Победићемо у овој утакмици. “
- Офанзивни линијски играч Индианаполиса, Антхони Цастонзо

4. Јое Цоол

Способност Јоеа Монтане да остане миран кад се суочи са недаћама стекла му је надимке „Јое Цоол“ и „Тхе Ретурн Бацк Кид“. (Давид Мадисон / Гетти Имагес)

СЦОРЕ:Сан Францисцо 49ерс 38, Нев Орлеанс Саинтс 35

ДАТУМ:7. децембра 1980

КАКО СЕ ТО ДЕСИЛО:Свеци су на полувремену победили са 35-7. Завршена игра, ригхт'цаптион-аттацхмент-154073 'срц =' хттпс: //сцоутлифе.орг/вп-цонтент/уплоадс/2017/09/цомебацк-5.јпг 'алт =' '/>

Антоваин Смитх задржава свој фокус, а његов тим је био хладан у односу на Цолтс. (Рицк Стеварт / АллСпорт преко Гетти Имагес)

СЦОРЕ:Буффало Биллс 37, Индианаполис Цолтс 35

ДАТУМ:21. септембра 1997

НАЈВЕЋИ ДЕФИЦИТ:26 поена

КАКО СЕ ТО ДЕСИЛО:Овог пута Буффало није сачекао друго полувреме да започне свој повратак. После заостатка од 26-0 у другој четвртини, Биллови су постигли 10 поена пре полувремена да искористе део замаха. Друго полувреме је било лудо. Четврти нападач Тодд Цоллинс убацио је два додавања за додиривање и бекством уназад Антоваин Смитх је трчао за два тоуцхдовна да доведе Буффало у водство од 37-29. Али Индианаполис није одустао. Цолтс су постигли додир са 14 секунди у игри, али нису успели да претворе конверзију од две тачке која би је изједначила. Ипак, игра није била готова. Цолтс је опоравио ударац са стране, да би два дуга очајна додавања пала непотпуна.

КУОТАБЛЕ: „Ово је била огромна победа за наш тим и за наш его. Враћање са 26 поена наниже било је помало застрашујуће. “
- Смитх

6. Боље касно него никад

Неил Ломак се никада није предавао, иако је његов тим губио велике у четвртој четвртини. (Мицхаел Минарди / Гетти Имагес)

СЦОРЕ:Ст. Лоуис Цардиналс 31, Тампа Баи Буццанеерс 28

ДАТУМ:8. новембра 1987

КАКО СЕ ТО ДЕСИЛО:Повратак Цардиналс-а из дефицита 28-3 није био највећи у историји НФЛ-а, али је био најновији у историји НФЛ-а. Ст. Лоуис је постигао невероватних 28 поена ... у четвртој четвртини. Неил Ломак је убацио три додавања, а Цардиналс је вратио 23 јарда да би вратио Ст. Лоуис са ивице пораза. Тампа Баи је скоро изнудио продужетке, али је промашио гол од 53 јарда како је време истекло. Према НФЛ стандардима, није много људи уживо видело ову утакмицу: присуствовало је само 22.449 навијача. То је зато што су сви знали да ће тим напустити град. Цардиналс су се преселили у Темпе, Аризона, након сезоне и постали Аризона Цардиналс.

КУОТАБЛЕ:„Ако говорите о повратку свих времена, то је то. И раније смо се враћали из великих дефицита, али никада 28-3 у четвртом кварталу. “
- Ломак

7. Титанс Фалл

Бен Тате избија на отворено поље против Титана. То се пуно догодило, док је Тате трчао на 124 јарда. (Анди Лионс / Гетти Имагес)

СЦОРЕ:Цлевеланд Бровнс 29, Теннессее Титанс 28

ДАТУМ:5. октобра 2014

КАКО СЕ ТО ДЕСИЛО:Теннессее је скочио до вођства 28-3, делимично захваљујући два додавања Цхардона Вхитехурста, који је ушао у игру када је почетни КБ отишао са повредом. Кливленд је постигао свој први додир са 12 секунди у првом полувремену, а затим доминирао у другом полувремену. Браунови су постигли погодак на терену, блокирани пунт који је изашао из задњег дела завршне зоне ради сигурности, и два додавања Брауна Хоиера. Последњи резултат био је додавање од 6 јарди примачу Травису Бењамину који је Бровнс-овима заувек донео предност са 1:09 у игри.

КУОТАБЛЕ:„Увек је сјајно победити, али победа у повратку и сазнање да сте се борили је сјајан осећај.“